HPL install

HIDDEN FASTENING SYSTEM WITH ADHESIVE

 

ابتدا سطح زیرسازی را با یک پرایمر ( استون یا تینر در صورت استفاده از آلومینیوم ) از هر گونه آلودگی یا چربی پاک کنید. این کار را می توانید با استفاده از پنبه یا یک دستمال تمیز انجام دهید.

 با استفاده از دستگاه سنگ فرز، روکش پشت پانل را ساییده تا زمینه چسبندگی و اصطکاک بیشتری برای چسب پلی اورتان فراهم شود.

لازم به ذکر است که سائیدگی فقط در قسمت هایی که به زیر سازی چسبانده می شوند باید صورت گیرد. بعد از اتمام تراشیدن پشت پانل، می بایست حتما سطح آن تمیز شود تا براده های چوب مانع از چسبندگی پانل نگردد.

نظر به اینکه چسب پلی اورتان یک چسب فوری نیست، باید از گیره یا روکش دیگری استفاده کنید تا پانل حرکتی نکند تا مدت زمان پخت چسب کاملا سپری شود. روش پیشنهادی برای این سیستم نصب استفاده از نوارهای خود چسب می باشد.

برای این منظور، یک روی نوار را در دو ردیف عمودی به زیرسازی چسبانده و روی دیگر آن را به همان حالت و بدون کندن پوشش، نگاه دارید.  

 لا به لای نوارهای خود چسب را با چسب پلی اورتان طبق تصاویر پایین پر کنید. برای این منظور بهتر است که سر تفنگ v شکل باشد تا لایه چسب به صورت مثلثی شکل روی زیر سازی قرار گیرد. هر ردیف چسب پلی اورتان می بایست در حدود 9 میلی متر قطر داشته باشد.

 

چند دقیقه بعد از اینکه چسب پلی اورتان را زدید، روکش بیرونی نوارهای خود چسب را کنده و پانل ها را بچسبانید. باید توجه داشته باشید که قطر نوارهای خود چسب بیشتر است. لذا تا قبل از اینکه پانل ها با نوارها تماس پیدا کند، می توان پانل ها را جا به جا و فاصله آن را تنظیم کرد. اما بعد از اینکه پانل با نوارهای خود چسب تماس پیدا کرد، دیگر نمی توان تنظیمات را انجام داد.

 

HIDDEN FASTENING SYSTEM WITH CAPS

 

در این روش پیچ ها از سطح ورق پایین تر می رود و برای پوشاندن محل قرار گیری پیچها سرپوش هایی به رنگ پانل روی آن قرار می گیرد. قطر این سرپوش ها 75/10 میلی متر است.

                                                           

 

در این سیستم هرگز نباید از پیچ هایی که گل آن مخروطی است استفاده کرد. چون پیچ های مخروطی از حرکت آزاد پانل هنگام انبساط و انقباض جلوگیری خواهد کرد.

 

HIDDEN FASTENING SYSTEM WITH HANGER SYSTEM
 

در این مدل از نصب، از پروفیل های آلومینیمی که قابلیت ریگلاژ شدن را دارند، به پشت پانل و شبکه زیر سازی متصل و پانل ها به صورت آویخته روی زیر سازی  قرار می گیرند.در این سیستم هیچ پیچ وپرچی روی سطح پاتل دیده نمی شود.

 

 

فاصله بین پروفیل های افقی

بعد از اجرای زیر سازی فلزی ، پروفیل های افقی توسط پیچ هایی از جنس استیل به زیر سازی متصل می شوند. فاصله بین ریل ها نباید از 60 سانتی متر بیشتر تجاوز کند و در هر پانل نسبت به ارتفاع آن باید سه ردیف پروفیل نصب شود.

 

 

اگر ارتفاع پانل بین 15 الی 40 سانتی متر باشد، می توانید از دو ردیف ریل استفاده کنید. در چنین شرایطی فاصله آکس ریل ها نهایتا نباید بیشتر از 30 سانتی متر تجاوز کند.

 

 

 

نحوه اتصال قلاب ها

قلاب ها با استفاده از پیچ های استیل به قطر 6 میلی متر و طول 11.5 میلی متر به پشت پانل های HPL پیچ می شود. این قلاب ها در قسمت فوقانی دارای یک سوراخ M8  می باشد که برای تنظیم ارتفاع قلاب به وسیله بولت و یا مهار کردن آن بر روی پروفیل مورد استفاده قرار می گیرد. برای بستن پیچ ها بر روی پانل، می بایست نخست یک سوراخ به قطر 5 میلی متر ( که کمتر از قطر پیچ است ) در پانل ایجاد کرد. بدین شکل وقتی که پیچ سفت می شود لبه های آن سوراخ را رزوه می کند. ضمنا عمق سوراخ اول باید از طول پیچ بیشتر باشد تا هنگام فرو رفتن پیچ، براده های پیچ در جلوی پیچ محلی برای جمع شدن داشته باشد.

فاصله بین نصب قلاب ها نسبت به ضخامت پانل ها به شرح ذیل است:

ضخامت 6 میلی متر         حداقل 600 میلی متر

ضخامت 8 میلی متر         حداقل 800 میلی متر

توجه: در هر ردیف می بایست حداقل 3 قلاب در نظر گرفته شود.

 

EXPOSED FASTENING SYSTEM WITH SCREWS OR RIVETS                                          

نمای HPL را می توان با استفاده از پیچ و یا پرچ نصب کرد. در این روش پانل ها به ستون های عمودی متصل می گردند. چنانچه دیوار به طور کامل و عمودی هم تراز ( یا به عبارت دیگر" شاغول") نباشد، می توان از یک شبکه معمولا آهنی به عنوان تکیه گاه دوم برای تنظیم فواصل ستون ها استفاده کرد. برای ساخت شبکه معمولا از قوطی های 40*40 استفاده می شود.

 

 

برش

 

پانل های اچ پی ال را می توان با دستگاه های عادی نجاری برش داد اما توجه داشته باشید که حتما از تیغه های مخصوص این کار استفاده شود، با توجه به فشردگی پانل ها، سرعت برش دستگاه باید پایین تر از زمانی باشد که چوب های غیرکامپوزیت را برش می دهد. پانل ها را می توان به وسیله اره های دیسکی ثابت یا اره  های دستی برقی برش داد (اره های MDF بر یا گرد بر.)

 

مشخصات تیغه اره باید به مشخصات دیسک هایی که برای برش پلای وود به کار گرفته می شود نزدیک باشد. قطر تیغه اره های دیسکی باید 250 الی 300 میلی متر برای اره های ثابت ( ایستاده ) و 150 الی 190 میلی متر برای اره های دستی باشد. تعداد دنده ها بستگی به قطر تیغه دارد و معمولا بین 24 تا 60 عدد است.

 

اره باید همیشه برش را از پشت پانل شروع کند تا روکش چوب لب پر نشود. با در نظر گرفتن جهت چرخش دیسک اره، پانل باید از رو یا وارونه قرار گیرد:

 

در صورت استفاده از اره ثابت  ( ایستاده ): سطح چوبی پانل به روی بالا

در صورت استفاده از اره دستی:  سطح چوبی پانل به روی پایین

 

 

 

 

نحوه سوراخ کاری پانل های اچ پی ال

MACHINING OF HPL FAÇADE PANELS

سوراخ کاری

پانل ها باید با استفاده از مته های سخت سوراخ شوند. در هنگام سوراخ کاری پانل ها ،معمولا قطر سوراخ ها می بایست از قطر پیچ مصرفی 1 الی 2 میلی متر بیشتر باشد تا پانل ها آزادانه مقداری قابلیت حرکت داشته و دیگر اینکه انبساط و انقباض پانل ها در زاویه قائم فشاری به پیچ یا پرچ وارد نسازند.

لازم به ذکر است که فقط در مرکز ثقل پانل ها قطر سوراخ و قطر پیچ برابر است.

 

 

فقط توجه داشته باشید هنگام سوراخ کاری جهت بستن اتصالات ( پیچ، پرچ، ... ) باید فاصلهء تعیین شده در گوشه های ورق رعایت شوند.

 

 

 

 

نصب پانل ها در خطوط منحنی

با توجه به ساختار پانل های HPL و روکش طبیعی آن نمی توان پانل ها را نورد یا خم کرد. لیکن پانل ها از انعطاف کافی جهت نصب شدن در خطوط منحنی را برخوردار نمی باشند.(یعنی حالت ارتجاعی داشته و بعد از فرایند خم یا نورد به حالت اول بر می گردد).

برای نصب پانل ها در خطوط منحنی به نکات زیر عمل کنید:

1)  تنها روش نصب پانل ها در خطوط منحنی سیستم پیچ یا پرچ نمایان می باشد.

2)   فاصله بین تکیه گاه ها نباید بیشتر از 40 سانتی متر باشد.

4)   نسبت به شعاع(وتر) قوس و منحنی طراحی شده، از پانل با ضخامت مناسب استفاده کنید.برای شعاع کوچک تر از پانل با ضخامت کمتر استفاده می شود.

5)  پانل ،هنگام نصب نباید تحت فشار قرار داشته باشد و مطمئن باشید که استرس فیزیکی به پانل ها وارد نشود.

 

 

مقدار انحنا (متر)

ضخامت ورق (میلی متر)

فاصله بین تکیه گاهها(زیر سازی)

تا 1

هیچ نوع ورقی برای چین شعاعی توصیه   نمی شود بهتر است برای این منظور از اشکال شکسته استفاده شود.

ـــ

1 تا 5

3

150

5 تا 10

6

300

10 تا 20

8

400

20 تا ...

10

450

 

بالا