• تماس با ما: 02122531717
  • ایمیل به ما: info@tzs.ir
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

نمای چوب:

استفاده از نمای چوب در ساختمان،علاوه بر ایجاد تفاوت در ظاهر،حس گرمی خاصی نیز به بیننده القا میکند.ساختمانی با نمای چوبی ازسردبودن سایر متریال های مصنوعی جلوگیری و منظره ای چشم نواز بوجود میاورد و بیانگر این مطلب است که حتی در فضاهای شهری و خشن نیز میتوان آرامش را از طبیعت بوسیله مواد طبیعی مانند چوب دریافت نمود، معماران و کارفرمایان خوش ذوق که بهدنبال ایجاد تفاوت درنمای ساختمان و مایل به استفاده از نمای چوب هستند همیشه با این پرسش مواجه بوده اند که دوام نمای چوب چندسال بوده و چگونه از چوب در برابر عوامل طبیعی مثل باران،حشرات و تغییرات دمایی محافظت نمود ؟ 

 

ترمووود - نمای رستوران مجتمع روناک
ترمووود - لوور ترمووود - نرده چوبی
ترمووود - سقف ترمووود - سقف چوبی

برای دیدن پروژه های بیشتر، وارد سایت جدید مجموعه زیبا شوید

 

اگر فرصت مطالعه این متن را ندارید ! هم اکنون تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید . 

تلاش و پاسخ قطعی متخصصان انجمن بین المللی چوب فنلاند برای استفاده از چوب در نمای ساختمان و داشتن نمای چوب مقاوم و بادوام استفاده از تکنولوژی ترمووود و یا همان چوب اصلاح شده با روش های حرارتی میباشد.این تکنولوژی که تکامل آن در کشور فنلاند صورت پذیرفته با نام تجاری "ترمووود" درجهان در حال عرضه میباشد.الوارهای ترمووود برای نمای چوب طی مراحل مختلف در کوره های مخصوص تا دمای 230 درجه سانتیگراد حرارت میبنند وپروفیل های چوب ساختار مولوکولی شبیه ساختار مولکولی یک چوب صد ساله را پیدا میکنند.جهت مطالعه مراحل کامل تولید ترمووود از منوی سمت راست گزینه ترمووود را انتخاب نمایید .

 

 درباره شرکت اکوسمپو فنلاند

ما در شرکت طرح زیبا نیز با توجه به دیدگاه خود که استفاده از مصالح نوین در نمای ساختمان میباشد جهت اجرای نمای چوب مقاوم و با دوام با بررسی شرکت های تولید کننده با انتخاب یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده ترمووود چوب نما با نام تجاری اکوسمپو Ekosampo در حال فعالیت است و این اطمینان را به مشتریان عزیز میدهد که نمای چوب اجرا شده با الوارهای ترمووود این شرکت مقاوم در برابر هرگونه رطوبت ،تابیدگی،قارچ و ... میباشد و مناسب استفاده در مصارف نمای ساختمان ،کفپوش فضای باز،آلاچیق،پرگولا و ... میباشد .

 

 

نما چوبی با ترمووود         ترمووود فنلاند

    

پروفیل های چوب فرآوری شده به روش ترمووود (Thermowood)که برای انواع مصارف نمای چوب خارجی و فضای باز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند ؛ از زیبائی ؛ برازندگی و استحکام فوق العاده ای برخوردارند . رنگ هایی که جهت رنگ آمیزی ترمووود استفاده میشوند از تنوع بالایی برخوردار هستند و  این تنوع رنگی امکان فوق العاده ای را برای معماران فراهم آورده است تا طرحهای بدیعی را ایجاد نمایند . دوام طولانی ؛ تنوع در طرح و رنگ و عدم فرسایش در مقابل عوامل محیطی چوب ترمووود را به یک انتخاب بی نظیر برای استفاده در نمای چوب ساختمان تبدیل نموده است .

کیفیت نمای چوب اجرا شده با ترمووود به مشخصاتی مثل مواد اولیه ، میزان حرارت و کیفیت  فرآیند ترمووود استاندارد بستگی دارد.از این رو شرکت طرح زیبا با استفاده از  محصولات کمپانی اکوسامپو Ekosampo  به دلیل کیفیت بسیار بالا و سابقه زیاد شرکت ekosampo در زمینه ترمووود و نمای چوبی این اطمینان را به مشتریان خویش می دهد که نماهای اجرا شده توسط این شرکت دارای دوام و مقاومت بالا هستند. ترمووود نام یک برند تجاری متعلق به انجمن ترمووود فنلاند میباشد. این انجمن تنها ترمووود شرکت هایی را تایید می نماید که عضو این انجمن باشند و استانداردهای لازم را کسب کرده باشند .

 

ترمووود:

ترمووودآخرین فناوری اصلاح  و پایدارسازی چوب برای مقاومت در برابر رطوبت و آب میباشد . ترمووود یک راه حل ایده آل برای معماران و تمام کسانی است که علاقه مند به استفاده از چوب در نمای ساختمان و فضای باز هستند.

ترمووود (Thermowood) در حقیقت نام یک برند تجاری متعلق به انجمن بین المللی ترموودکشور فنلاند است.ترمووود روشی است که توسط شرکت های معتبر فنلاندی برای پایدار و مقاوم سازی چوب در فضای باز طی تحقیقات و آزمایشات بسیار بدست آمده است و انجمن بین المللی ترمووود فنلاند فقط چوب ترمووودشرکت هایی که عضو و تحت نظارت این انجمن هستند را تایید می نماید .

ترمووود

روش تولید ترمووود :

 ترمووود

 ترمووود یا چوب حرارت دیده شده در سه مرحله تولید میشود :

1-در مرحله اول چوب ها در سازهای و اشکال مورد نیاز بریده شده و به داخل کوره ترمووودانتقال پیدا میکنند . در این مرحله چوب ها معادل 100 تا 130 سانتی گراد حرارت میبینند و چوب رطوبت و صمغ اولیه خود را از دست میدهد .

2- در مرحله الوارهای چوبی حرارتی معادل 180 تا 220 درجه سانتیگراد را تجربه میکنند و تقریبا رطوبت و ضمغ داخلی چوب به صفر درصد ننزدیک میشود پس از اجرای این مرحله رنگ الوارهای چوبی تغییر پیداکرده و تقریبا به قهوه ای روشن متمایل میگردند .

3- در مرحله سوم الوارهای ترمووود حرارت دیده شده به دمای 100 درجه سانتی گراد بازگشته و با بخار آب سردشده و تا میزان 4 تا 6 درصد رطوبت جذب میکنند،رطوبت جذب شده صرفا از شکنندگی و خردشدن الوارها جلوگیری مینماید و تاثیر چندانی در مقاومت ترمووود نخواهد داشت . 

ساختار مولکولی ترمووود به دلیل حرارت بالایی که دیده ساختاری شبیه به چوب 100 ساله پیدا میکند و زنجیره سلولی آن درهم شکسته و اسیدهای آن تجزیه شده و عاری از هرگونه جانور ریز میکروسکوپی میشود . 

ترمووود تولید شده با انجام این مراحل کاملاً مقاوم در برابر حشرات موذی مثل موریانه،رطوبت،تابیدگی و هرگونه اتفاقی که در خصوص چوب معمولی در فضای باز میگردد میشود و ایده آل جهت استفاده در نمای ساختمان،آلاچیق،پرگولا،کفپوش فضای باز و ... میگردد. 

روش تشخیص ترمووود اصلی : 

کیفیت نمای چوبی اجرا شده با ترمووود به مشخصاتی مثل مواد اولیه ، میزان حرارت و کیفیت  فرآیند ترمووود استاندارد بستگی دارد.از این رو شرکت طرح زیبا با استفاده از  محصولات کمپانی اکوسامپو Ekosampo  به دلیل کیفیت بسیار بالا و سابقه زیاد شرکت ekosampo در زمینه ترمووود و نمای چوبی این اطمینان را به مشتریان خویش می دهد که نماهای اجرا شده توسط این شرکت دارای دوام و مقاومت بالا هستند. 

همانطور در گفته شد ترمووود نام یک برند تجاری متعلق به انجمن ترمووود فنلاند میباشد. این انجمن تنها ترمووود شرکت هایی را تایید   می نماید که عضو این انجمن باشند و استانداردهای لازم را کسب کرده باشند .

جهت اطمینان از ترمووود ekosampo مراحل زیر را دنبال نمایید : 

1- به وب سایت www.thermowood.fi بروید . 

2- از منوی سمت راست منوی memeber list  که همان لیست اعضای تایید شده میباشند را کلیک کنید .

3- در لیست اعضا نام شرکت ekosampo قابل مشاهده است . 

برای اطمینان بیشتر میتوانید به شرکت فنلاندی ایمیل زده و درخواست خرید خود را از شرکت طرح زیبا مطرح کنید،به زودی همکاران فنلاندی ایمیل شما را به شرکت ما ارجاع خواهند داد . 

 

چرا اجرای نمای چوب ساختمانم را به طرح زیبا بسپارم ؟

 

    کامل ترین گستره محصولات چوب ترمووود در بازار ایران : 

عرضه کلیکسیونی بیش از 17 گونه چوب نما و فضای باز ساختمان پاسخگوی نیاز مشتریان محترم برای انواع مصارف استفاده از چوب طبیعی میباشد .ما در مجموعه طرح زیبا علاوه بر عرضه چوب درختانی مانند ترموپاین و ترمواش آماده ارایه خدمات با چوب درختان   hardwood آمازون مانند ایپه،کومارو و ... هستیم .    

 چوب زیرکار ترموشده یا اشباع:

چوب های زیرکار ما را حتما مشاهده و با سایر چوب های موجود دربازار ایران مقایسه بفرمایید زیرا استانداردهای شرکت فنلاندی ekosampo  که منطبق با انجمن بین المللی ترمووود فنلاند میباشد ما را برآن داشته تا بجای استفاده از چوب سفید روس که مشکلات عدیده ای را در بلند مدت برای نمای چوب ساختمان ایجاد میکند استفاده از چوب پاین اشباع شده اروپایی را به مشتریان محترم توصیه نماییم .

استفاده از چوب های نامرغوب زیرسازی باعث تابیده شدن چوب رویه نما در طول زمان می گردد .

 

  رنگ WOCA دانمارک،هزینه منطقی ،دوام طولانی :

رنگ نما چوب ما از شرکت معتبر Woca دانمارک تهیه شده و هیچ افزودنی به آن اضافه نمی گردد و در محل پروژه شما از پلمپ خارج و در حضور شما عملیات رنگ آمیزی انجام می گردد .

بدلیل کیفیت ایده آل الوارهای ترمووود شرکت اکوسامپو و یکسان بودن میزان فرآیند ترمو در پشت و روی الوارهای ترمووود ما فقط رنگ آمیزی سطح روی نما را استاندارد دانسته و مشتریان محترم صرفا  هزینه رنگ آمیزی سطح نما را پرداخت خواهند نمود و هیچگونه نیازی به رنگ آمیزی چهار وجه چوب نیست .

 

 استفاده از پیچ های مرغوب :

استاندارد شرکت اکوسامپو ما را ملزم به استفاده از پیچ های گالوانیزه و استیل می نماید و شرکت طرح زیبا به هیچ وجه استفاده از پیچ های آهنی را به دلیل زنگ زدگی و فرسایش مجاز نمی داند.

 

  خدمات واقعی نگهداری و پس از فروش نمای چوب :

متاسفانه اغلب دیده می شود شرکتها ، مواردی را ضمانت می کنند که اصولا چیزهای مهمی نیست و گاه ؛ هیچ وقت اتفاق نمی افتد !! و یا اینکه در تبلیغات خود ادعاهائی می نمایند که عقلا نیز به دور از واقع است . باید بدانیم که هیچ شرکتی- که محصولات متنوعی نیز دارد- ؛ قادر نیست کلیه محصولات خود را به یک نسبت مساوی (مثلا همه را 5؛ 10 و ... سال ) تضمین نماید ، زیرا ماهیت محصولاتی مانند چوب با توجه به جنس و روشهای عمل آوری آنها کاملا متنوع بوده و روشهای تضمین آنها نیز متفاوت است . ما با مطالعه پیرامون نیازهای مشتریان و بررسی شرائط بومی و آب و هوائی کشورمان ؛ و با ارائه تعریف منسجم و قابل اجرا از ضمانت ؛ تصمیم درست و قابل اتکا ئی را در این زمینه اتخاذ نمودیم

 

  با ما در تماس باشید            17 17 53 22- 021  

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت اطلاعات جدید انواع نما ایمیل خود را ارسال کنید

طرح زیبـا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اطلاعات تماس

دفتر فنی : 1717 2253-021
دفتر مرکزی : 4082 8846-021
تهران، پاسداران، میدان احتشامیه
خیابان راستوان شمالی، پلاک 30