• تماس با ما: 02122531717
  • ایمیل به ما: info@tzs.ir
  • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00

پارکت چوبی

پارکت چوب طبیعی

 

پارکت  الگو دار و موزائیکی :
شاید به درستی نتوان به تاریخ شروع استفاده از چوب به عنوان پوشش کف  فضاهای داخلی محیط زندگی انسان  اشاره نمود ؛ اما حدود ثبت شده پارکت های الگو دار یا موزائیکی که در منابع تاریخی آمده است به حدود سالهای  1700  -  1600  میلادی باز می گردد (مثلاً  کاخ ورسای در فرانسه ) .
 در سال 1935 H. Hofer برای نخستین بار پارکت موزائیکی را به نام خود به ثبت رساند و در سال 1939 کمپانی Bauwerk  امتیاز ساخت آنرا خریداری نموده . این کمپانی از آن سال تاکنون تحولات بسیاری را در تولید این پارکت ها ایجاد نموده است .
پارکت های الگو دار به پارکتهائی گفته می شود که قطعات چوب آن با یک نظم هندسی در کنار هم قرار گرفته و بصورت بلوک های آماده نصب به بازار عرضه می شوند . شکلهائی مانند حصیری ؛جناغی و ...  
 یکی از زیباترین و معمول ترین نوع پارکت های دنیا پارکت موزائیکی است . قطعات کوچک چوب در یک اندازه  (16×2.8×0.8 سانتیمتر ) و در قالب تایلهای بزرگتری  (  32×64 سانتیمتر  ) که آماده نصب هستند .
 این نوع پارکت ها به دلیل بسیار ساده ای ارزانتر از انواع دیگر هستند ! چوب این نوع پارکت ، از قطعات ریز تر که معمولا حاصل ساخت پارکتهای با سایز بزرگتر است  یا قطعات کوچکتر چوب خام که در بازار صنعت چوب ارزانتر است تهیه میشود ! ؛ بنابر این چوبهای به دست آمده از نظر کیفیت با چوب بقیه درخت تفاوتی ندارد ؛ اما به دلیل امکان تولید گسترده تر ؛ ارزانتر است .
این پارکت ها که از چوب خالص درست شده ، خصوصیات ویژه ای دارد که برای بسیاری از طراحان و مصرف کنندگان قابل تعمق است .
این ویژگی های عبارتند از :

خاطره تاریخی :

شاید سابقه و خاطره  تاریخی استفاده از این نوع پارکت در خانه های ایرانی (با نام مصطلح پارکت سوئیسی ) ، برای بسیاری از افراد یک نوع حس نوستالوژیک به همراه داشته باشد . زندگی در یک رویا و خاطره گرم و صمیمی بسیار خیال انگیز است !

چوب خالص :

این نوع پارکت از چوب خالص درست شده است ؛ بنابراین تمام ویژگی ها و حس چوب را برای مصرف کننده به ارمغان می‌آورد .

تنوع در نوع چوب :

پارکتهای موزائیک شرکت Bauwerk   از انواع چوبهای مناسب و فرآوری شده درست شده‌اند . چوبهای زیبای بلوط ؛ مربائو ؛ آکاسیا و ... با همان زیبائی و بافت طبیعی گرما بخش زندگی ها خواهند بود .

راحتی و سرعت در نصب :

تایلهای آماده که با یک پوشش ویژه به هم متصل هستند ؛ به راحتی بر روی سطوح صاف قابل نصب هستند . کافی است سطح زیرین کار موزائیک شده باشد ؛ هر نصاب ساده ای نیز می تواند آنرا بچسباند و نیاز به نصب تخصصی ندارد .

قیمت ارزان :

پارکت به محیط کار و یازندگی  ما گرما و صمیمت ویژه ای می بخشد . بسیاری از افراد علاقمند به استفاده از پارکت هستند ؛ اما گرانی این محصول در برخی از مواقع مانع استفاده گسترده از پارکت می شده است . اما پارکت های موزائیکی پارس آرای با قیمت بسیار ارزان ، این امکان را برای گروه وسیعتری فراهم نموده است تا از این محصول استفاده نمایند . 

استحکام و دوام فوق العاده :

پارکت های موزائیکی همه مزایای چوب خالص و فرآوری شده با روشهای ویژه را دارد . شاید بتوان گفت که راحتی ساختار آن برای نصب و استفاده، کمی هم بر استحکام آن افزوده است . از این نوع پارکت به راحتی می توان در فضاهای پر رفت و آمد استفاده نمود .

راحتی نگهداری ، ترمیم و باز سازی :

این نوع پارکت به راحتی قابل نگهداری و ترمیم خرابی احتمالی است . پارکت موزائیکی را در طول دوره استفاده می توان تا حدود 8 بار با دستگاه مخصوص ساب داد و مجددا لاک زد و این یعنی حدود حداقل 40 سال استفاده !!
علاقمندان می توانند نمونه پارکتهای موزائیکی را در نمایشگاه دائمی چوبهای تخصصی صنعت ساختمان ، واقع در محل شرکت مشاهده نمایند .

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت اطلاعات جدید انواع نما ایمیل خود را ارسال کنید

طرح زیبـا را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اطلاعات تماس

دفتر فنی : 1717 2253-021
دفتر مرکزی : 4082 8846-021
تهران، پاسداران، میدان احتشامیه
خیابان راستوان شمالی، پلاک 30