• تماس با ما: 02122531717
 • ایمیل به ما: info@tzs.ir
 • ساعت کاری: 10:00 تا 18:00
 • شرکت مهندسی زیبا

14

14 سال سابقه مستمر در عرصه مهندسی نما، مشاوره فنی و اجرای انواع پروژه ها

مشاوره رایگان فقط با یک تماس با تلفن 1717 2253 - 021

به دنبال یک سازنده با کیفیت و مقرون به صرفه برای پروژه خود هستید؟!
فرم مشاوره رایگان
نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

 آیا می دانید؟ نمای کامپوزیت سبکترین نمای ساختمان است، نمای کامپوزیت طرح چوب شباهت زیاد به چوب طبیعی دارد . نمای کامپوزیت بهترین گزینه برای بازسازی نما است.

 

 ادامه مطلب

نمای چوبی

نمای چوبی

ترمووود یک چوب طبیعی برای اجرای نمای چوبی زیبا و مقاوم است. عملیات حرارتی روی چوب ترمووود موجب تغییرات بنیادین درآن میشود که آن را در مقابل اشعه UV، رطوبت و حشرات موذی مقاوم می سازد.

 

  ادامه مطلب

نمای فریم لس

نمای فریم لس

نماهای شیشه ای امروزه در سه دسته کلی :نمای فریم لس،نمای کرتین وال و نمای اسپایدر طراحی و اجرا می گردند.

 

 

  

 

ادامه مطلب

نمای فایبر سمنت

نمای فایبر سمنت

فایبر سمنت پانل های پیش ساخته سیمانی هستند که به جهت افزایش خواص مکانیکی در ترکیب آنها از سیمان ، سیلیس ، الیاف سلولزی و مواد افزودنی استفاده می شود.

 

 

  ادامه مطلب

نمای HPL

نمای HPL

پانل هایHPL صفحاتی با روکش طرح چوب هستند که جهت پوشش نمای خارجی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. پانل های HPL به صورت خشک ( بدون ملات ) نصب می گردند.

   

 

ادامه مطلب

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر

استفاده از نمای اسپایدر جدیدترین راه حل برای ایجاد هر نوع سطح شیشه ای با حداکثر شفافیت در ساختمان است اعم از اینکه این سطح بعنوان نمای ساختمان،پوسته کاذب،دیوار جداکننده و یا حتی نرده ایفای نقش نماید.

ادامه مطلب

 

 • نمای کامپوزیت یکی از نماهای پرطرفدار است که زیبایی و مزایای  خاص خود را داراست . ورق آلومینیوم کامپوزیت نما در سال 1969در آلمان ابداع گردید. استقبال و استفاده فراوان از نمای کامپوزیت نشان دهنده کیفیت مناسب  وعدم وجود هر گونه محدودیت در طراحی و اجرای این محصول می باشد.

  ادامه مطلب

 • استفاده از نمای چوب در ساختمان،علاوه بر ایجاد تفاوت در ظاهر،حس گرمی خاصی نیز به بیننده القا میکند.ساختمانی با نمای چوبی ازسردبودن سایر متریال های مصنوعی جلوگیری و منظره ای چشم نواز بوجود میاورد و بیانگر این مطلب است که حتی در فضاهای شهری و خشن نیز میتوان آرامش را از طبیعت بوسیله مواد طبیعی مانند چوب دریافت نمود

  ادامه مطلب

 • نمای فریم لس بدلیل عدم دیده شدن فریم ها در نما مورد استقبال سازندگان ساختمان قرار گرفته است و یکی از بهترین گزینه ها در ترکیب با نمای کامپوزیت برای بازسازی نمای ساختمان میباشد.

  ادامه مطلب

 • نمای کرتین وال یکی از انواع نماهای مدرن با ترکیب پروفیل های آلومینیومی بعنوان استراکچر و یک متریال پوشش دهنده مانند شیشه، ورق و یا اسپندریل ساخته می شود واصطلاحا به نوعی نمای شیشه ای وسبک با استراکچر تمام آلومینیومی اطلاق میگردد.

  ادامه مطلب

 • استفاده از نمای اسپایدر جدیدترین راه حل برای ایجاد هر نوع سطح شیشه ای با حداکثر شفافیت در ساختمان است اعم از اینکه این سطح بعنوان نمای ساختمان،پوسته کاذب،دیوار جداکننده و یا حتی نرده ایفای نقش نماید . 

  ادامه مطلب

 • سبک معماری رومی در واقع فقط مربوط به روم باستان نمی شود بلکه سیر عظیمی از تاریخ معماری را در بر میگیرد که شامل ایران باستان نیز می شود .کتیبه های تخت جمشید وسر ستون های زیبای آن را به یاد بیاوریم تا متوجه شویم در نماهای رومی به کرات از آنها استفاده شده است . 

  ادامه مطلب

 •  پانل های HPL به صورت خشک ( بدون ملات ) نصب می گردند، این نما ها در کشور های صنعتی تحت عنوان ( Rain screen) نامیده می شوند که می توان در زبان فارسی آن را به دیواره ضد باران ترجمه کرد.

  ادامه مطلب

 • لوورهای آلومینیومی یا همان شیدرها با فواصل معین جهت عبور مناسب نور و همچنین زیبایی بر روی نماهای شیشه ای، تراس ها، ورق های کامپوزیت و یا بر روی زیر سازی فلزی و آلومینیومی، به صورت افقی یا عمودی نصب می گردند.

  ادامه مطلب

 • فایبر سمنت پانل های پیش ساخته سیمانی هستند که به جهت افزایش خواص مکانیکی در ترکیب آنها از سیمان ، سیلیس ، الیاف سلولزی و مواد افزودنی استفاده می شود. الیاف سلولزی در مقابل تنش های فشاری و کششی ناشی از تغییرات دما از بروز ترک خوردگی و موج در سطح پانل جلوگیری می کند.

  ادامه مطلب

پروژه های اخیر

نمای کامپوزیت پروژه عدل
کامپوزیت طرح چوب پروژه فامکو
نمای کامپوزیت پروژه گلرنگ
ترمووود سعادت آباد
نمای ترمووود لویزان
نمای کامپوزیت مجتمع میلاد

 

شرکت طرح زیبا از نگاه مشتریان

 • اجرای سریع نما توسط تیم اجرایی ،رابطه دوستانه با مدیران به همراه تسلط شرکت به امر نمای مدرن کار را برایم لذتبخش نمود. امیدوارم این رابطه کاری سال ها پابرجا بماند.

  دکتر افسری مالک پروژه اداری فلامک
 • شرکت طرح زیبا تنها شرکتی بود که توانست به کلیه سوالات و ابهامات من در خصوص نمای پروژه ام پاسخ دهد. پشتکار نیروهای اجرایی شرکت به همراه نظارت خوب مدیران شایسته تقدیر است.

  مهندس کلباسی مدیرعامل کارخانه وپکو
 • شرکت طرح زیبا مشاوری خوب در امر نمای مدرن ساختمانی است.

  مهندس فرزان مدیر فنی اتاق بازرگانی و صنایع معادن

اجرای نمای چوبی

  نکات  کلی  طریقه  نصب  نمای چوب ترمـو و کفپوش ترمو  Cladding و  Decking   

اجرای نمای چوبی 

 

شرکت طرح زیبا با در اختیار داشتن گروه هایی حرفه ای نصب نمای و دکینگ ترمو آماده ارائه خدمات نصب نمای ترمو به مشتریان محترم میباشد زیبایی و ماندگاری نمای ترمو در گرو نصبی صحیح و اصولی است 

جنس و نوع چوب های زیرسازی (زیرسری) تضمین کننده کیفیت نصب است که این شرکت خود را متعهد به استفاده از چوب مرغوب در این زمینه می داند و مفتخریم که اعلام کنیم که تنها چوب های ترمو این شرکت دارای اند مچ -END Mach می باشد . در زیر نکاتی که کارفرمایان محترم بایستی در حین نصب به آن توجه داشته باشند آمده است : 

 

 اجرای نمای چوبی با شرایط زیر استاندارد میباشد:

1-  تراز بودن زیرسازی شرط زیبایی کار شماست؛ پس قبل از نصب چوب به این نکته توجه کنید.

2- چوب ها را قبل از نصب برش داده و 6 وجه آن را رنگ کنید. توجه داشته باشید برش ها طبق نقشه باشد.

3- در اتصال چوب ترمو به زیرسازی به این نکته بسیار توجه کنید که چوب ترمووود به طور مستقیم به فلز اتصال نمی گردد مگر در مواردی مثل نرده های تراس که زیرسازی چوب باعث برهم زدن زیبایی شود.

4- در نصب چوب نما به زیرسازی ترمووود به این نکته توجه کنید فواصل پیچ ها وسط تا وسط باید حدود 60cm باشد. این اعداد در مورد چوب دکینگ حدود 40cm کافی می باشد.

5-  اتصال پیچ های چوب نما به زیرسازی چوبی از کله تا وسط اولین پیچ را بین 4cm تا 6cm در نظر بگیرید.

6-  در فصول مختلف فاصله الوارهای نما از یکدیگر متفاوت است، بهار و پاییز 5mm، تابستان 7mm، زمستان 3mm

7-  چوب های نمایی که در نمای لووری یا نرده بانی استفاده می شود با نظر کارفرما فواصل را در نظر بگیرید. اما به این نکته توجه کنید که زیر نما معلوم می باشد و نیاز به پوشش مرتبط دارد.

8- در نصب چوب های نمای الواری و یا دکینگ روی زیرسازی چوب را از پیچ های گالوانیزه و استیل با طولی حداقل 5cm استفاده کنید.

9- در نصب چوب های نمای لووری روی زیرسازی چوب باید پیچ ها با طول حداقل 7cm و با گام چوب باشد و از جنس گالوانیز و یا استیل باشد.

10- نصب 2 پیچ در هر اتصال به صورت متقارن به چوب زیرسازی و چوب نما توصیه می گردد.

11- طبیعت چوب به گونه ای است که ابتدا در درازا افزایش طول دارد و اگر امکان این کار را نداشته باشد در عرض می تابد. به این نکته توجه کنید چوب ها فضای مورد نیاز برای انبساط و انقباض در طول را داشته باشند یعنی اینکه در انتهای کار حداقل 1cm از دیوار آزاد باشد. در مورد درها که طول کوتاه تری دارند این مقدار می تواند به 3mm کاهش یابد.

 

 شما در تبلیغات گسترده‌ای که هر روز انجام میشود تکرار بعضی‌ از نامها مانند ترموود (thermowood) را جهت استفاده در نمای چوبی می‌بینید؛ این یک نام کلی‌ است. ترموود(thermowood) در واقع ، نام یک فرآیند فرآوری چوب است. این فرآیند بر روی هر نوع چوبی که با این فرایند بدست آمده برای هر کاری مناسب نیست. 
اغلب کسانی‌ هم که در این عرصه فعالیت میکنند؛ آگاهی‌ زیادی در این زمینه ندارند مصرف کنندگان حرفه‌ای و متخصص مانند معماران، اغلب تفاوت میان این چوبها را تجربه کرده یا شناخت اولیه جهت پیاده سازی نمای چوبی پیدا نموده اند. ما درشرکت  طرح زیبا، با بررسی های زیاد بر روی موضوع چوب نما گستره ترین مجموعه چوب فرآوری شده مخصوص نمای چوبی، کف و ... از کشورهای فنلاند آلمان استونی برزیل و ... را برای مشتریان فراهم کرده ایم تا مشتریان بتوانند بهترین گزینه را از نظر دوام زیبایی و قیمت داشته باشند؛

 

تعدادی از گونه های عرضه شده چوب جهت اجرای نمای چوبی :
 
Thermo pine -  چوب کاج بدون گره : فرآوری به روش ترمو با حرارت بالا
Thermo spruce- چوب سوزنی برگ آبی یِس (Abies) معمولی‌ ؛ فرآوری شده به روش ترمو با حرارت بالا 
Thermo ash- چوب پهن برگ زبان گجشک فرآوری شده به روش ترمو با حرارت بالا
Thermo magnolia- چوب پهن برگ ماگنولیا فرآوری شده به روش ترمو  حرارت بالا Siberian larches - چوب سوزنی برگ سیاه کاج فرآوری شده به روش کوره خشک کن ‌ KD. - Douglas fir:  - چوب سوزنی برگ داگلاس آمریکای شمالی فرآوری شده به روش کوره خشک معمولی
KD. –Itauba- چوب سخت ایتائوبا از جنگلهای آمازون فرآوری شده به روش کوره خشک ‌
KD. –Cumaro - چوب سخت کومارو از جنگل‌های آمازون فرآوری شده به روش کوره خشک ‌
KD. -Ipe- چوب سخت ‌ای پِه از جنگلهای آمازون فرآوری شده به روش کوره خشک معمولی‌
KD. -Pine pressure boiled - چوب کاج ؛ فرآوری شده به روش اشباع تحت فشار
Spruce pressure boiled- چوب آبی یِس (Abies) ؛ فرآوری شده به روش اشباع تحت فشار

 

ما در شرکت طرح زیبا در حال حاضر مفتخر به ارائه  خدمات ذیل در خصوص نمای چوبی به  مشتریان محترم هستیم :

 

طراحی و اجرای نمای چوبی ( ترمووود – اشباع شده )
طراحی و اجرای کف چوبی
طراحی و اجرای آلاچیق ، خانه های چوبی ، سایه بان و ... 

مهندسی نمای ساختمان

مشتریان ما

خبرنامه الکترونیکی

برای دریافت اطلاعات جدید انواع نما ایمیل خود را ارسال کنید

نمای کامپوزیت,چوب نما,نمای چوب ,کامپوزیت نما,نمای اسپایدر,ترموود

اطلاعات تماس

دفتر فنی : 1717 2253-021
دفتر مرکزی : 4082 8846-021
تهران، پاسداران، میدان احتشامیه
خیابان راستوان شمالی، پلاک 30